
Kane: Jag är inte intresserad av att flytta utomlands
Missa inget om ditt lag!!
Missa inget!
Få nyheter om Tottenham skickade direkt till din email.

Harry Kane säger att han inte har något intresse av att lämna England inom den närmaste framtiden.
Harry Kane har levererat konsekvent under många år och den här säsongen leder han både Premier Leagues skytteliga och assistliga. Han gav i veckan en intervju med Gary Neville i The Overlap där han medgav att han efter säsongen kommer diskutera framtiden med klubbledningen och han uttryckte en stor vilja att spela Champions Leauge och delta i det största sammanhangen, samtidigt som han underströk att han inte är ”desperat” och att han känner att han har många år kvar på toppen.
Nu har andra delen av den intervju släppts och Kane medger där tex att han är sugen på att stanna kvar i Premier Leauge och jaga rekord snarare än att testa lyckan utomlands:
"Jag antar att skador skulle vara den stora saken då" svarade Kane på frågan vad som kan få honom att inte nå de rekord han jagar. "Jag har ju haft skador, men inte haft några tunga skador som hållit mig borta i flera månader. Men jo, jag antar att skador skulle vara den stora saken. Sen finns ju alltid möjligheten att kanske gå utomlands en vacker dag men det är inget som direkt intresserar mig inom den närmaste framtiden."
Läs mer från Kane i Manchester Evening News.
Källa: MEN
Bild: Bildbyrån
OllE säger:
Jensen säger:
sinsemilla83 säger:
OllE säger:
Alex säger:
Fricken89 säger:
sinsemilla83 säger:
Danolito säger:
Daniel säger:
Gustav säger:
lindstrumpen säger:
sinsemilla83 säger:
Daniel säger:
Daniel säger:
Daniel säger:
Krom säger:
Mikkeydeee säger:
sinsemilla83 säger:
sinsemilla83 säger:
sinsemilla83 säger:
Busby säger:
ScottiePippen säger:
OllE säger:
Danolito säger:
ScottiePippen säger:
Felix säger:
Felix säger:
Felix säger:
Jensen säger:
Erik säger: